Akut Koroner Sendrom Akıl Kartı

1
4499

Daha önce değindiğimiz Akut Koroner Sendrom(AKS) Tedavi Yaklaşımı makalesinin üzerinden oldukça vakit geçmesi üzerine akıl kartı olarak AKS yaklaşımını yeniden hatırlayalım.

Hastane öncesi dönemden başlayıp anjio salonuna uzanan AKS algoritmasında STMI ve NSTMI için tedavi seçenekleri akıl kartımızda verilmiştir. Hepinize kolay gelsin.

 

blank

blank


Akut Koroner Sendrom Tedavi Yaklaşımı

blank
1990 yılında Akşehir'de doğdum. Osmaniye, Kahramanmaraş, Ankara ve İzmir'de eğitim ve öğretimim için mesai harcadıktan sonra son olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimimi tamamladım (Tıp Fakültesi eğitimimde bir de GATA dönemi var ki askerlik anıları bitmez...). Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde mecburi hizmetimi tamamladım. Burada acilci yaşam tarzını benimsedim. Kalifiye bir acil çalışanı olmaya karar verip TUS ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp AD'na yerleştim. Daha sonra SBÜ Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne geçiş yapıp asistanlık sürecimi tamamladım. Şu anda Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisinde acil tıp uzmanı çalışıyorum. Yaparken zevk aldığım işimi herkese anlatıp sevdirmek istiyorum. Evet, Acil Tıp Uzmanıyım; evet, hep acillerde çalışacağım...

1 Yorum

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz