Hipernatremi Akıl Kartı

0
4204

Hipernatremi serum sodyum düzeyinin 145 mmol/L nin üzerine çıkması olarak tanımlanır.  Acil serviste başvuran hastalarda mevcut elektrolit bozuklukları arasında sık karşılaşılan bir durum da hipernatremidir.

Yaşlı dehidrate kalmış hastalarda sıklıkla karşımıza çıkan elektrolit bozukluğu olan hipernatremi için oluşturduğumuz bu akıl kartının pratik olarak size kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz.

Hiponatremi Akıl Kartı

Hiponatremi Tedavisi Akıl Kartı

 

1990 yılında Akşehir'de doğdum. Osmaniye, Kahramanmaraş, Ankara ve İzmir'de eğitim ve öğretimim için mesai harcadıktan sonra son olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimimi tamamladım (Tıp Fakültesi eğitimimde bir de GATA dönemi var ki askerlik anıları bitmez...). Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde mecburi hizmetimi tamamladım. Burada acilci yaşam tarzını benimsedim. Kalifiye bir acil çalışanı olmaya karar verip TUS ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp AD'na yerleştim. Daha sonra SBÜ Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne geçiş yapıp asistanlık sürecimi tamamladım. Şu anda Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisinde acil tıp uzmanı çalışıyorum. Yaparken zevk aldığım işimi herkese anlatıp sevdirmek istiyorum. Evet, Acil Tıp Uzmanıyım; evet, hep acillerde çalışacağım...
Facebook Yorumları

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz