TATD, KAHEV ve TEV Birlikte Hep Daha İleriye

0
212

blank

blank Tarih 14 Mart 2022
blank Şehir Ankara
blank Yer Ankara Eymir Gölü Koşu Parkuru
blank Site https://www.14marttipbayramikosusu.com/tr

Davet

Değerli Üyelerimiz,

Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) ve Acil Tıp Asistan Birliği (ATAB) olarak, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında, COVİD 19 nedeniyle hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımız anısına bu yıl ilk kez 14 Mart Tıp Bayramı Koşusu düzenleyeceğiz.

14 Mart 1827 tarihi, Osmanlı’da ilk modern tıp öğreniminin başladığı tarih bilinmektedir. Sadece ülkemizde kutlanan 14 Mart Tıp Bayramı, Hikmet Boran önderliğindeki tıp fakültesi öğrencilerinin işgal kuvvetlerine karşı kararlı duruşlarına atfen 14 Mart 1919’dan beri kutlanmaya devam etmektedir.

Doktorundan hemşiresi ve adını sayamadığımız tüm sağlık emekçileri olarak, özveri ile yaptığımız mesleğimizin, pandemi sürecinde bir kez daha ne kadar zorlu, kıymetli ve önemli olduğunu anladık. Bizler de TATD olarak, her yıl kutladığımız bu anlamlı günün sadece günlük kutlamalarla kalmamasını istedik. 14 Mart Tıp Bayramı’nın hikayesini tüm ülkemiz ile paylaşmak ve yaşatabilmek adına, bugünün ileriki yıllarda gelenekselleşeceğine inandığımız bir koşu ile anılması için ilk adımı atıyoruz. Bu koşunun ülkemiz ve tıp camiasından koşuya gönül verenlerin buluşacağı özlemle beklenen bir koşuya dönüşmesini istiyoruz.blankGeçirdiğimiz yorucu ve zorlu iki senenin ardından aramızdan ayrılan değerli meslektaşlarımız anmak, anılarımıza bir yenisini eklemek ve acil tıp adına sağlıklı bir adım atmak adına sizleri de aramızda görmek istiyoruz.

Adımlarınız yüzlerce adıma karışsın, anılarınıza yeni bir hikaye eklensin.

Tıp Bayramının enerjisi hepimize geçsin.

Detaylar ve kayıt için www.14marttipbayramikosusu.com

Türkiye Acil Tıp Derneği Yönetim Kurulu

blank

Türkiye Acil Tıp Kongresi (TATKON) 2020

 

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz