Timelapse & Hyperlapse – Antalya 2018

0
1599

Söylentilere göre, İ.Ö.2. yüzyılın ortalarında Bergama Kralı Attalos’un; bana bir yeryüzü cenneti bulun; buyruğuyla kurulan ve adını kurucusundan alan Attaleia, bugünün Antalya’sı Antik Pamfilya, Psidya, Likya Bölgelerinin kesiştiği, Anadolu’nun en bereketli coğrafyasında kurulmuştur. Antalya, tarihi boyunca hep kültürün, sanatın, mimarinin, mitolojinin doruğudur. Çünkü, doğasını oluşturan lacivert denizleri, görkemli Torosları, coşkun çağlayanları, renk renk ağaçları, çiçekleri ve böcekleri esin kaynağı olmuştur Antalyalı’ya.
Büyük Önder Atatürk 1930 yılının ilkbaharında ilk kez gördüğü Antalya’da lacivert denizlerin ardındaki dağların anlık renk renk değişimini izlerken boşuna;”Antalya hiç şüphesiz ki Dünyanın en güzel yeridir”; dememiştir tarihin değişmezliği içinde.

Bu güzelliği  bir kezde Selim Yavuz Kamerasından izleyelim...İYİ SEYİRLER DİLERİZ

Teknik Bilgi

Tokina 11-16 mm ve Canon 18-135 mm lensler ile farklı zamanlarda Time lapse ve Hyperlapse teknikleri ile fotoğraf çekimleri yapılmıştır.

www.instagram.com/feroniaphoto

 

1982 Sivas doğumluyum.Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi 2006 yılında mezun oldum .Halen Ağrı Devlet Hastanesinde Acil Tıp Uzmanı olarak çalışmaktayım. Acil servis mesaisi dışında özel olarak ilgilendiğim alan doğa fotoğrafcılığıdır. Kompakt makinadan DSLR 'e geçiş sonrası TİMELAPSE / HYPERLAPSE üzerine yoğunlaştım. Kendi ismimi taşıyan Youtube kanalımda ve instagram hesabımda Timelapse/Hyperlapse üzerine çalışmalarımı yayınlamaktayım. https://www.youtube.com/SelimYavuz https://www.instagram.com/etlisote/ https://www.instagram.com/feroniaphoto
Facebook Yorumları

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz