Yaz Hits 2022

0
260

Türkiye’de 2022 yazına damga vuran şarkılar. Yazın dinamik ritmini olduğunuz yere getiren en sıcak hit’ler burada!…Keyifli dinlemeler …

Acil Çalışanları Spotify sayfamızı takip ederek diğer albümlerimize ulaşabilirsiniz. Keyifli dinlemeler dileriz.

 

blankblank

blank

Şarkılar Ve Hikayeleri

blank

😔💔 Elfida hasta bir kız çocuğuna yazılmış. Elfida, Osmanlıca gözden çıkarma, feda etmek anlamına geliyor. Arapça kökenli bir kelime.
Elfida şarkısının hikayesi ise şöyledir. Bu şarkı ünlü bir Türk şarkıcı Haluk Levent tarafinda yazılmış ve seslendirmiş. Ve Haluk Levent yardımseverliğiyle bilinen bir ünlüdür. Elfida Beyzanur isimli hasta bir kız çocuğuna yazılmış.

Haluk Levent anlatıyor: Bir gün doktorların odasındaydım ve doktorlardan biri bana dedi ki: “Haluk Bey, bu kızı gözden çıkartın.” Ve o sırada yanımda müzisyen arkadaşım Emrah vardı. Emrah, “gözden çıkarılan kadın anlamı Osmanlıca Elfida demek dedi. Belki tam birebir anlamı olmuyordu ama bir kavram olarak çok uyuyordu. Tabi biz birbirimize sarılıp ağladık. Gerçekten ben Beyzanur’u çok seviyordum. Sisli kirpiklerin ve gözlerin yağmurlu…
Ve oturdum şarkıyı yazdım. Emrah da elinden geleni yaptı. Sözlerinde düzenlemeleri yaptık ve Ve Ömer Faruk arkadaşımızın da müziği vardı. Bu şekilde Beyzanur’un son günlerinde ona şarkıyı söylüyordum ama kendisi olduğunu bilmiyordu. Elfida olarak biliyordu. Tabi küçük bir çocuktu ve 8 yaşındaydı. O dönemde benim de şirketlerim batmış, sözlerdeki omuzumda iz bırakma yüküm dünyaya yakın şunu ifade etmek içindi. Zaten dünya kadar batmışım, sıkıntılıyım, Beyzacığım ne olur bari sen gitme demek içindi. O sözlerdeki yüzyıllardır sarılmamış kolların cümlesi, anne ve babası gece ve gündüz nöbetteydiler. Beyzanur’un kırılganlığından hasta yatağından dolayı ona isteselerde sarılamıyorlardı. Hiç sarılabildiklerini görmedim. Sisliydi kirpiklerin ve gözlerin yağmurlu sözleri ise Beyzanur’un gerçekten hep yağmurlu gözleri vardı hayata tutunmaya çalışan. Beyzanur’un adını Elfida koydum. O dönemde hastahane personeline Bakırköy’de bir konser verdim. Beyzanur’a iyi baksınlar diye onların gecesine katıldım. O gece Beyzanur başka bir hastahaneye kaldırılırken onu kaybettik ve o öldü. Ardından annesi ve babasına rica ettim ve lütfen bir çocuk daha yapın dedim. Aradan bir yıl geçti ve beni aradılar. Haluk abi bir kız çocuğumuz olacak dediler. Bende onlara adını Elfida koyun dedim ve kızları doğdu ve kızlarının adını Elfida koydular. Ve Beyzanur’un kız kardeşi Elfida şimdi büyüdü okula gidiyor. Beyzanur şimdi cennette. 😔 Ailesine sabırlar diliyorum. Bu yüzden ne zaman Elfida şarkısını dinlesem aklıma Beyzanur geliyor.

blank

2020 Yabancı Hits Şarkılar

 

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz