Doktorun Kafasında Kaldırım Taşı Kırdılar

0
2437

blank

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi’nde görev yapan doktora saldıran hasta yakınları, genç doktorun kafasında kaldırım taşı kırdılar. Hastanenin çocuk bölümünde tedavi gören ve çocuğunun ateşi düşmediği için öfkelenen hasta yakını , nöbetçi doktor B.A.Yalçın’ın başına parke taşıyla vurdu.

Olay, dün gece Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü içerisinde yer alan Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Bölümü’nde meydana geldi. Yüksek ateş şikayetiyle hastaneye getirilen çocuk tedavi altına alındı.  Ateşi düşmeyen çocuğun babası Abdulkadir K., kendisine gerekli cevabı vermediğini öne sürdüğü nöbetçi doktor B.A.Yalçın ile tartıştı. Kısa sürede tartışmanın büyümesi üzerine Abdulkadir K., bulduğu parke taşını doktorun başına vurarak parçaladı.Saldırıya uğrayan Dr. Yalçın kanlar içerisinde yere yığılırken, öfkeli baba ise hasta yakınları ve sağlık görevlileri tarafından engellendi. Ağır yaralanan Dr. Yalçın meslektaşları tarafından sedyeye konularak tedavi altına  alındı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin her geçen gün arttığı ülkemizde  bu olayı kınıyor, değerli meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz .Faillerin en kısa sürede yakalanarak yargılanmasını ve adaletin gerçekleşmesini diliyoruz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz