Sözleşme Süresi Düşüyor

0
1398

blank

Sözleşmeli Sağlık personelinin zorunlu çalışma süresi düşüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sözleşmeli sağlık personelinin zorunlu çalışma süresinin 6 yıldan 4 yıla düşürüldüğünü açıkladı

Sözleşmeli sağlık personelinin zorunlu çalışma süresi 4 yıla düşürüldü. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Sözleşmeli Sağlık Personelimizin Sabit Pozisyonda Zorunlu Çalışma Süresini Düşürüyoruz

Uzun zamandır Bakanlığımız gündeminde olan, sözleşmeli sağlık personelinin 6 yıllık zorunlu çalışma süresinin düşürülmesine dair talepler TBMM komisyonunda değerlendirmeye alınmıştır. Komisyondan geçen kanuni düzenleme ile 6 yıl olan sabit pozisyonda çalışma süresi, 4 yıla düşürülmüştür.

Bu düzenlemenin hayata geçmesi ile sözleşmeli çalışan sağlık personelimiz, ilk atandığı yerde 3 yıl çalıştıktan sonra talebi halinde memur kadrosuna geçebilecek. Memur kadrosuna geçtikten sonra aynı yerde 1 yıl daha çalışırsa, diğer memurların sahip olduğu tüm haklara ve başka yerlere naklen atanma hakkına sahip olacak.

Bu vesileyle, sağlık personelimizin özlük hakları ile ilgili önemli bir kazanım sağlanmasına destek veren TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyelerine, sağlık çalışanlarımız ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”

blank

87.Dönem DHY Kurası

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz