Corona (Korona) Virüs Güncellemesi 2 Nisan

0
469

Daha önceki yazımızda Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından yayınlanan Coronavirüs ile ilgili  ilk rehberi  ve sonrasında yayınlanan 11 Mart ve 25 Mart güncellemelerini sizlerle paylaşmıştık. Fakat virüsün hızla yayılması , pandemi haline gelmesi sonucunda Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu 02.04.2020 tarihinde yeni bir güncelleme yayınlamıştır. Güncellemeleri yakından takip etmek için T. C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün internet sayfasından yararlanabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’nın COVİD-19 Hastalığı için 02.04.2020 tarihinde yayınladığı yönergelere ulaşmak, bakanlığın sitesinde yoğunluk nedeniyle giderek zorlaşıyor. Bu nedenle sitemizin arayüzü aracılığı ile paylaşımlarda bulunmaya devam edeceğiz.

Rehberin tamaımı için tıklayınız.

COVİD-19 Erişkin Hasta Yönetimi yönergesi için tıklayınız.

COVİD-19 Çocuk Hastaların Yönetimi ve Tedavisi için tıklayınız.

COVİD-19 Erişkin Hastalarının Tedavisi için tıklayınız.

SON GÜNCELLEME İLE NELER DEĞİŞTİ?

  • Laboravur tanı testleri Vaka takip algoritması Evde hasta izlemi Ambulans ile hasta nakli Tedavi
  • COVID-19 hastalarinda taburculuk ve izolasyon kurallari
  • Teması olan sağlık çalışanlarının değerlendirilmesi
  • Morg ve defin hizmetleri

 

1990 yılında Akşehir'de doğdum. Osmaniye, Kahramanmaraş, Ankara ve İzmir'de eğitim ve öğretimim için mesai harcadıktan sonra son olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimimi tamamladım (Tıp Fakültesi eğitimimde bir de GATA dönemi var ki askerlik anıları bitmez...). Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde mecburi hizmetimi tamamladım. Burada acilci yaşam tarzını benimsedim. Kalifiye bir acil çalışanı olmaya karar verip TUS ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp AD'na yerleştim. Daha sonra SBÜ Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne geçiş yapıp asistanlık sürecimi tamamladım. Şu anda Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisinde acil tıp uzmanı çalışıyorum. Yaparken zevk aldığım işimi herkese anlatıp sevdirmek istiyorum. Evet, Acil Tıp Uzmanıyım; evet, hep acillerde çalışacağım...
Facebook Yorumları

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz