COVID-19 Semptom Sıklığı Akıl Kartı

3
1136

COVID-19 hastalığının en sık tespit edilen semptomları ateş, kuru öksürük, ve halsizliktir. Soğuk algınlığına, gribe benzer belirtiler gösterilen hastalık, bazı hastalarda miyalji (kas ağrıları), burun tıkanıklığı, burun akıntısı, boğaz ağrısı, diyare vs. semptomlarına neden oluyor. Semptomların görülme sıklığı akıl tablomuz, WHO (Dünya Sağlık Örgütü) ve AHA (Amerikan Kalp Derneği) istatistik çalışmaları baz alınarak hazırlanmıştır. Tabloda görüldüğü üzere düşük olasılıkta olsa dahi bu semptomlardan birini taşıyan veya taşımayan (asemptomatik) her bireyi potansiyel taşıyıcı olarak değerlendirip, temas izolasyonuna dikkat etmemiz gerekmektedir.
Evet, belki çoğumuz bu hastalığı farketmeden ayakta atlatacak bağışıklık sistemine ve inanca (Bana bir şey olmaz !) fazlasıyla sahibiz. Ancak, bu ne bizi ne de sevdiklerimizi korumaya yeter. Hala nefes alabiliyor ve vicdanın sızlamıyorken, kendi sağlığınızı ve çevrenizdeki insanların sağlığını korumak için evde kalmanız çok önemli. Gerekmedikçe dışarı çıkmamak virüsün yayılmasını önleyecektir. Kendi sağlığın için sevdiklerin için Lütfen EVDE KALMAYA devam edin!

https://www.acilcalisanlari.com/corona-korona-virus-evde-temasli-izlem.html

Adanalıyım, ilk ve orta ögretimimi memleketimde tamamladim. Lise egitimimi ise Osmaniye'de. Kadirli Atatürk SML Acil Tıp Teknisyenliği programından mezun olduktan kısa süre sonra atandım ve yaklaşık 10 yıldır Sağlık Bakanlığı'na bağlı ASHİ'lerde asli görevime devam etmekteyim. Buna ek olarak, Isparta Eğirdir SHMYO'da İlk ve Acil Yardım İ.Ö programında, ders ücreti karşılığı öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım. Öğrenmenin yaşı ve hududu olmadığına olan inancım sebebiyle eğitimim üzerine yoğunlaşmaya gayret gösterdim. Tamamladığım ve devam ettiğim eğitim programlarım; ''ÖNLİSANS: Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Adalet MYO, İş Sağlığı ve Güvenliği, İlk ve Acil Yardım SHMYO'' "LİSANS: İşletme, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Sosyal Hizmet (Devam), Hemşirelik (Devam)" "Y.L: İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik ( Tez Aşaması)" .Daha önce çalıştığım iller: Aydın(Nazilli), Denizli (Merkez), İstanbul (Esenyurt) ve Isparta (Organize)
Facebook Yorumları

3 YORUMLAR

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz