Pandemi Döneminde Acil Servis Triyaj Yönetiminde Yapay Zeka Kullanımının Etik Yönü Anket Çalışması

0
225

blankSizi Acil Uzmanı Erhan AHUN tarafından yürütülen “Pandemi Döneminde Acil Servis Triyaj Yönetiminde Yapay Zeka Kullanımının Etik Yönü” başlıklı araştırmaya davet ediyoruz.

Değerli katılımcımız, Yapay zeka ve derin öğrenme programları hayatın her alanında olduğu gibi Tıp alanında da sıklıkla kullanılmaktadır. Bilindiği üzere acil tıp dalında yapay zeka uygulamaları ‘tanı’, ‘triyaj’, ‘karar verme’, ‘radyolojik ayırıcı tanı’ gibi birçok durum için kullanılmıştır. COVİD-19 pandemisinde acil servislerde triyaj amacıyla yapay zeka ve makine öğrenme modeli temelli uygulamaların kullanılması ile ilgili literatürde birçok çalışma mevcuttur. Biz de bu çalışmada acil tıp alanında yapay zeka kullanım alanlarından biri olan ‘Pandemide triyaj amaçlı yapay zeka kullanımı’ üzerine odaklandık ve ‘‘gelecekteki olası kullanıcılar olan’ sizler tarafından bu konunun etik açıdan değerlendirilmesini talep ediyoruz.

Katılımınız için teşekkür ederim.

  • İletişim Bilgileri: Erhan AHUN
  • Mail: dr.erhanahun@gmail.com
  • Etik Kurul Kararı: Samsun Üniversitesi Klinik Araştırmalar Etik Kurulu
  • Tarih:23.11.2022
  • Karar No:2022/12/12

Ankete katılımı için tıklayınız.

blank

Üniversite Öğrencilerinin Ötenaziye Karşı Tutumlarının Spiritüel İyi Oluş Düzeyleri Açısından İncelenmesi Anket Çalışması

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz